نقش رسانه در بحران

تاریخ انتشارخبر :دوشنبه 19 فروردین 1398
نقش رسانه در بحران

تلگرام نشان داد که رسانه اصلی اخبار سیل‌ها و وقایع مربوط به آن بود. به طوری که می‌توان گفت در این ایام گوی سبقت را از سایر رسانه‌ها ربود.

تلگرام یک پیام‌رسان فوری موبایلی است و در آن جای تحلیل نیست. در تلگرام نه وقت تحلیل هست و نه رسانه 
تحلیلی است؛ در اصل روزنامه‌ها و صداوسیما رسانه تحلیلی هستند.

پیام‌رسان‌های موبایلی از جمله تلگرام خبرهای فوری کوتاه و اطلاعات سطحی درباره حادثه به ما می‌دهند و اساس کار روزنامه تحلیل و اطلاعات عمقی دادن به مخاطب است. به همین دلیل در زمینه خبرهای فوری بحران، بود و نبود روزنامه تفاوتی ندارد.

اگر بخواهیم تحلیلی صورت بگیرد که چه عواملی باعث ایجاد این سیل شد؟ چرا پیش‌بینی‌های درست انجام‌نشده بود؟ چرا در شهرهای مختلف آمادگی‌های لازم ایجاد نشده بود؟ چرا سدها لایروبی نشده بودند؟ یا در زمینه آموزش به مخاطبان و… نقش روزنامه پررنگ‌تر می‌شود.

در زمان بحران اولین و مهم‌ترین کارکرد رسانه‌ها ایجاد همبستگی و بسیج عمومی است. یعنی همدلی و همدردی با آسیب دیدگان و بسیج مردم جهت کمک‌های نقدی و غیر نقدی به آسیب دیدگان.

از طرفی هم رسانه‌ها باید در کنار همبستگی وظیفه اطلاع‌رسانی خود را هم انجام دهند. یعنی خبرهای مربوط به سیل و گرفتار شدن مردم مناطق مختلف را پوشش دهند تا مردم سایر شهرها هم در جریان باشند.

مسئله بعدی بحث آموزش در نحوه مواجهه با این بحران‌ها است. رسانه در این زمینه وظیفه هدایت افکار عمومی را دارد از طرفی هم نباید در نوع اطلاع‌رسانی زیاده‌روی کند تا باعث ترس و واهمه بیشتری در بین مردم و اختلاف بین دستگاه‌ها و نهادهای کمک‌کننده و مرتبط شود. بلکه باید بعد از بحران به ریشه‌یابی این مسائل بپردازد.
 

منبع: مصاحبه شفقنا با دکترحسین امامی