کارکرد هوش مصنوعی در روابط عمومی نوین | محمد علی بخشی

تاریخ انتشارخبر :سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
کارکرد هوش مصنوعی در روابط عمومی نوین | محمد علی بخشی

چکیده:

امروزه فناوري هاي نوين، كه هوش مصنوعي يكي از مهمترين آنها به شمار مي آيد، نقـش برجسته اي در موفقيت سازمان و یا کسب و کار ها دارند. لذا اين پژوهش به شناسايي كاركردهاي ايـن فناوري در ايجاد مزيت رقابتي براي سازمان ها و به ویژه روابط عمومی مي پردازد. توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در دنیا و در کشور ما، تاثیر گسترده اي در توسـعه سایر فناوری ها، افزایش بهره وري سازمان ها ، مؤسسات و بهبود ارائه خدمات لازم به مردم بطور خلاصه ایجاد زندگی بهتر دارد. بدون شک اولین گام جهت گسترش و بهره برداري از این فناوري در هـر جامعه شناخت کامل آن و همچنین ایجاد شرایط مناسب به منظور آموزش و دستیابی به توانایی هاي لازم استفاده از فناوري مذکور می باشد .

از آنجاییکه روابط عمومی ها نقش مهم و کلیدي در اولین برخورد با مخاطبان یک سازمان را دارند و گسترة فعالیت این بخش با قشر وسیعی از مردم کـه مخاطبـان روزانـه آنها هـستند حجم بالایی از ارتباطات یک مجموعه را بوجود می آورد، بـه جرات میتوان گفت که مؤثرترین مجموعه که قطعاً باید راه حل هاي مطلوب را با سرعت دراختیار مدیران سـازمان قـرار دهـد روابـط عمومی است.

 عنصر سرعت اصلی ترین علتی است که امروزه روابط عمومی الکترونیکی را به نـوع سنتی روابط عمومی تحمیل کرده است چنانکه امروزه عنوان می شود که آشنایی بـا روابط عمـومی الکترونیک انتخاب نیست بلکه یک الزام است. در عصر حاضر استفاده از ابزارهاي دیجیتال نیازي است که به منظور دستیابی بـه سـرعت لازم در انتقال اطلاعات و دقت طلایی ضروري به نظر میرسد و کارگزاران روابط عمومی براي بهره- برداري از این سرعت و دقت لازم باید تکنیک هاي نوین رقابت را بیاموزند.

زندگی در قرن بیست‌ویکم سریع‌تر از هر زمان دیگری است. زمان نایاب و ضرب‌آهنگ زندگی روزانه تندتر شده است و همه از مشغلۀ زیاد گلایه دارند. تصور ما از آینده خام و محدود است. موج جدید تکنیک‌های یادگیری عمیق، مانند شبکه عصبی پیچشی و هوش مصنوعی، این قابلیت را دارند که احساسات را درک کنند، استدلال انجام دهند، آموزش ببینند و مسائل موجود در ذهن انسان را حل کنند .در طی این سیر تکاملی، بیشتر جوانب صنعت روابط عمومی دچار تحول خواهند شد. 

مقدمه

دوران ما را به درستی می توان عصر شکوفایی علومی نام نهاد که با فاصله گرفتن از شیوه های متداول گذشته دریچه های نوینی را به روی بشر امروز می گشایند. هوش مصنوعی یکی از علومی است که در چند دهه اخیر توجه محققان و دانشمندان را به خود جلب کرده است.

زندگی در قرن بیست‌ویکم سریع‌تر از هر زمان دیگری است. زمان نایاب و ضرب‌آهنگ زندگی روزانه تندتر شده است و همه از مشغلۀ زیاد گلایه دارند. تصور ما از آینده خام و محدود است. سی‌سال پیش، امکان تأسیس شرکتی مثل گوگل وجود نداشت. کسی قبل از اختراع وب نمی‌توانست حتی تصوری از شرایط امروزی دنیا داشته باشد. بنابراین آینده‌نگری همیشه مخاطره‌آمیز است. بااین‌حال، نشانه‌هایی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را تا نهایت منطقی‌شان دنبال کرد.

تا همین بیست سال پیش گوگل وجود نداشت، و تا همین سی سال پیش نمی‌توانست به وجود بیاید، چون وب وجود نداشت. در خاتمۀ فصل سوم سال ۲۰۱۶، گوگل حدوداً ۵۵۰ میلیارد دلار می‌ارزید و مابین شرکت‌های سهامی عام، رتبۀ دوم را از لحاظ ارزش بازار داشت. (رتبۀ اول متعلق به اپل بود)بازار آن یک‌دهم گوگل است، ۲۵۰ هزار کارمند دارد.

                                                                  دانلود مقاله