روابط عمومی ها باید وجه تمایز کارشان را پیدا کنند | مهدی باقریان

تاریخ انتشار :سه شنبه 21 آذر 1396
روابط عمومی ها باید وجه تمایز کارشان را پیدا کنند | مهدی باقریان

 

خلاقیت و نوآوری موضوع کلیدی برای فعالیت روابط عمومی است

چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران با موضوع " خلاقیت، نوآوری و تمایز " ۹ آذر ۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم با حضور نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، علی دارابی معاون صدا و سیما، مهدی باقریان دبیر کل کنفرانس روابط عمومی و رئیس موسسه کارگزار روابط عمومی و محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو با اعطای کاپ خلاقیت از روابط عمومی های برتر و خلاق و فعال سراسر کشور تجلیل شد.

در ابتدای کنفرانس، دبیرکل کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان و مدعوین، با اشاره به اهمیت خلاقیت و نوآوری در روابط عمومی گفت: روابط عمومی باید " وجه تمایز " را در فعالیت های خود پیدا کند و برای رقم زدن آینده بهتر از روزمرگی فاصله بگیرد. روابط عمومی باید وظایف خود را بازاندیشی کنند و خلاقیت و نوآوری را محور برنامه ها و فعالیت خود قرار دهند. موسسه کارگزار روابط عمومی به عنوان عضوی از جامعه روابط عمومی نمی تواند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد و به همین دلیل موضوع کنفرانس چهاردهم را به "خلاقیت، نوآوری و تمایز " اختصاص داده است.

سازمان ها و یا موسسات اگر بخواهند به حیات خود ادامه دهند چاره ای جز تقویت فراگردهای خلاقیت در سازمان یا موسسه خود را ندارند و به موازات آن به اصلاح سیستم ها و فرایندها بپردازند.

" خلاقیت یک موضوع کلیدی و حیاتی برای فعالیت روابط عمومی است. "

برای نجات هنر هشتم از روزمرگی و حفظ جایگاه خود تنها راهکار، بازنگری در وظایف و بخش های مختلف از جمله ساختار و فرایندهای روابط عمومی است. روابط عمومی خلاق زمانی که پیامی را طراحی، ارائه و اجرا می کند باید به گونه ای عمل کند که حمایت و نظر مردم را جلب کند که اگر چنین باشد به هدف خود نزدیک شده است.

به عقیده من " نقطه عطف " هدف غایی همه فعالیت های روابط عمومی است. نتایج مطالعات نشان می‌دهد که خلاقیت، نوآوری و تمایز منجر به " نقطه عطف " می شود که یک عنصر مهم در فرایند برنامه ریزی روابط عمومی است.

باقریان در پایان گفت: فعالیت های روابط عمومی باید به گونه ای باشد هنگامی که فعالیت آن متوقف شد مردم متوجه این توقف باشند. کار ما به عنوان یک " میراث " ارزشمند برای مخاطبان و مشتریان تلقی شود، همان چیزی که ما نامش را " نقطه عطف " می نامیم. روابط عمومی نیازمند خلاقیت و نوآوری و مدیر خلاق است.

تنطیم: فرحناز فولادی