برنامه سازان تلويزيوني مي توانند از شبكه هاي اجتماعي مخاطب سازي كنند | دکتر حسین امامی

تاریخ انتشار :یکشنبه 10 دی 1396
 برنامه سازان تلويزيوني مي توانند از شبكه هاي اجتماعي مخاطب سازي كنند | دکتر حسین امامی

برنامه سازان تلويزيوني مي توانند از شبكه هاي اجتماعي مخاطب سازي كنند
🔶دكتر حسين امامي- اگر بخواهيم از فضاي مجازي و يا كمي محدودتر از فضاي شبكه هاي اجتماعي براي برنامه سازي تلويزيون بهره بگيريم بنده سه راهكار اصلي پيشنهاد ميكنم:
♦️اول اينكه برنامه سازان تلويزيون مناسب است صفحه اي را با عنوان برنامه، در توييتر و يا اينستاگرام ايجاد كنند تا بتوانند در فضاي مجازي يك ارتباط دوسويه مستمر با مخاطبان و بينندگانشان داشته باشند و از نظرات و پيشنهادهاي مخاطبان هم بهره مند شوند.
🔸دوم بهره گيري از يك هشتگ خلاقانه براي ترندشدن برنامه هايشان است. هشتگ موجب مي شود اگر مخاطبي هم بيننده آن برنامه نيست، كنجكاوانه هشتگ را دنبال كند و مخاطب جديدي براي آن برنامه تلويزيوني ايجاد شود. به عبارتي برنامه سازان مي توانند با بهره گيري از شبكه هاي اجتماعي مخاطب سازي كنند.
🔹سوم به اشتراك گذاري قسمتهاي كوتاهي از برنامه توليدي شان در فضاي مجازي است. اين كار باعث مي شود مخاطبان به اشتراك گذاري ويدئويي آنها روي آورند كه مي تواند باعث جذب مخاطبان و دريافت بازخوردهاي متعددي باشد.
✴️به عنوان كلام آخر، رسانه هاي اجتماعي مي توانند توسعه بخش برنامه تلويزيوني چه از نظر كيفي، چه از نظر جذب مخاطب و همچنين از نظر گستره توزيع وسيع و انتشار آن باشند.
♨️ منبع: روزنامه جام جم - 9 دي 1396 بررسی راهکارهای استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای جذب بیشتر مخاطب در تلویزیون: پیش به‌سوی رسانه ترکیبی، گزارشگر: فاطمه عودباشی