روابط عمومی؛ از سنتی تا الکترونیک | امیر عباس تقی پور

تاریخ انتشار :یکشنبه 26 فروردین 1397
روابط عمومی؛ از سنتی تا الکترونیک | امیر عباس تقی پور

گفت وگو با دو هفته‌نامه هور/ آذر ماه ۹۶

🔸 روابط عمومی در شرایط ایده آل هنر است و باید به این سمت حرکت کنیم که روابط عمومی به صورت هنرمندانه انجام شود.

🔸 تا حدود 25 سال پیش که اینترنت وارد ایران شد روابط عمومی ها کاملا به شکل غیر تخصصی و سنتی فعالیت می کردند. شرح وظایف روابط عمومی بسیار پیش پا افتاده و سطحی بود و اساسا روابط عمومی ها جدی گرفته نمی شدند.
روابط عمومی الکترونیک زمانی شکل گرفت که ابزار فناورانه به کمک روابط عمومی سنتی آمد.

🔸 ماهیت کار روابط عمومی به اعتقاد من تغییر نکرده و هدف نهایی ایجاد تفاهم بین یک سازمان و مخاطبان است.

🔸 تقویت ادبیات روابط عمومی، ارتقای سطح و جایگاه این نهاد تخصصی در سازمانها و وزارتخانه ها نیز از جمله مزایای آن (برگزاری سالانه همایش روابط عمومی الکترونیک) محسوب می شود. ضمن آنکه توسعه خدمات ارتباطات الکترونیک و رفتار سازی در حوزه روابط عمومی از دیگر دستاوردهای آن است.

🔸 تکنولوژی می آید و خودش را به ما تحمیل می کند به عبارت دیگر برخورد ما با تکنولوژی های جدید کاملا انفعالی بوده و نتوانسته ایم از تکنولوژی مطابق با استاندارهای خودمان استفاده کنیم.

🔸 اینکه در ادوار مختلف با برخوردهای سلبی، استفاده از تکنولوژی های جدید محدود شده است نیز به عقیده من نشانه عدم برنامه ریزی صحیح و رفتار فعالانه در مواجهه با تکنولوژی است. ممنوعیت استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره یکی از آخرین نمونه های مواجهه منفعلانه ما با تکنولوژی است و می بینیم که این نوع مواجهه در عمل با شکست روبرو شده است.

🔸 شاید دلیل اصلی شرایط فعلی، ضعف جامعه ما در حوزه سواد رسانه ای و سواد اطلاعاتی باشد. این ضعف باعث می شود که ما نتوانیم از مزایا و فرصت های تکنولوژی به درستی استفاده کنیم و از آن طرف تهدیدهای برخاسته از تکنولوژی های جدید، بیشتر به ما آسیب می رساند درنتیجه دستگاه سیاست گذاری کشور برای جلوگیری از تهدیدات، دست به اقدامات سلبی می زند و سعی می کند که با وضع قانون از بروز آسیب بیشتر جلوگیری کند که این کار نیز در عمل نتیجه مورد نظر را ایجاد نمی کند.