برای کودکان کپرنشین کتابخانه درست کنیم به مشارکت شما نیاز داریم | امیر لعلی

تاریخ انتشار :دوشنبه 7 خرداد 1397
برای کودکان کپرنشین کتابخانه درست کنیم به مشارکت شما نیاز داریم | امیر لعلی-  بنیتای کوچک در گرمای خودرو جان می‌دهد اما دزد خودرو حتی به ذهنش هم خطور نمی‌کند ممکن است گرما او را هلاک کند
-  کودک معلول با قمه تحت شکنجه پدرش قرار می‌گیرد
-  هنوز صدای قربانیان بیجه از کوره‌پزخانه‌ها شنیده می‌شود
-  خانواده‌ای فقیر صاحب ۹ فرزند است و پدر هنوز معتقد است فرزند بیشتر روزی بیشتر می‌آورد و فقر هر روز عمیق‌تر می‌شود
-  دختری به دلیل تعصبات قومی خودش را آتش می‌زند
-  همین چند روز پیش تعداد قابل توجهی از هم‌وطنان‌مان در اثر خوردن قارچ سمی جان باختند
-  هنوز هم کودکان بسیاری بر اثر تجویز سرخود دارو از سوی والدین یا تمسک به دعانویسان و... جان می‌دهند.
این‌ها و مثال‌های بسیار زیادی از این دست در اطراف ما وجود دارند و روزانه آنها را می‌شنویم که شاید به دلیل تعدد آنها، زود هم فراموش‌شان می‌کنیم.
همه این اتفاقات می‌تواند ریشه در موضوعات اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و... داشته باشد اما اگر کمی عمیق‌تر شویم، فقدان آگاهی ریشه بسیاری از این مسائل است. آگاهی‌بخشی در قالب‌های مختلف می‌تواند نمود داشته باشد و ما سعی داریم برای کودکان این آگاهی‌بخشی‌ها و بزرگ‌شدن اندیشه و بارورساختن افکار خوب را به‌وسیله ترویج کتاب‌خوانی محقق کنیم.
همه از عدالت اقتصادی حرف می‌زنند اما عدالت فرهنگی به‌خودی خود می‌تواند پایه و اساسی برای تحقق عدالت اقتصادی باشد.
ما معتقدیم همه کودکان باید از حق برابری در برخورداری از امکانات فرهنگی از جمله کتاب خوب برخوردار باشند. برای همین هم تصمیم گرفته‌ایم حتی تا درون کپرها کتاب‌های خوب را به دست بچه‌های عزیز کشورمان برسانیم. دیگر زمان آن رسیده است که کمی خودمان هم نگاهمان را عوض کنیم و از اهدای کتاب‌های دست دوم و در انبارمانده دست برداریم. همه کودکان مستحق خواندن کتاب‌های جدید با محتوا و چاپ خوب هستند.
برای همین هم در ماهنامه قلک پیش‌قدم شدیم.
ماهنامه قلک در گام اول از مسیری بلندمدت در راستای مسئولیت اجتماعی خود و در حوزه تخصصی کودکان تصمیم به راه‌اندازی کمپینی گرفته است تا با جمع‌آوری کمک‌های مردمی و جلب همکاری بیش از ۲۰ ناشر مطرح کودک و نوجوان کشور، 2500 جلد کتاب (به ارزش ۱۸۰ میلیون ریال)‌ برای کودکان کپرنشین سیستان‌وبلوچستان ارسال و کتابخانه‌هایی خیلی کوچک برای آنها تجهیز کند.
امیدواریم در این کمپین که همزمان با ماه مبارک رمضان اجرایی شده است، با کمک هم و با حمایت‌هایی کوچک، اقداماتی بزرگ انجام دهیم.
با هشتگ #با_کتاب_تا_کپر این کمپین را دنبال کنید و برای مشارکت در این طرح، روی لینک زیر کلیک کنید.
https://2nate.com/qollak/ba-ketab-ta-kapar

خواهشمندیم اگر این طرح را می‌پسندید، آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.
prs