یکصد و پنجاه و یکمین جلسه

چهارشنبه 5 مهر 1391
یکصد و پنجاه و یکمین جلسه

بهره وری
یکصدو پنجاه و یکمین گردهمایی انجمن روابط عمومی ایران روز چهارشنبه پنجم مهرماه امسال در محل سالن همایش های شهید عباس پور برگزار شد. سید حمید کلانتری، رییس انجمن بهره وری و مسؤول کمیته مدیریت نظام اداری دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنران اصلی این گردهمایی بود.
کلانتری که درباره «نقش روابط عمومی ها در ارتقا بهره وری» سخنرانی کرد، ابتدا شاخص های اصلی بهره وری را برشمرد و سپس به بیان چالش های بهره وری در ایران پرداخت و در این باره به بیان نمونه های آماری پرداخت و گفت: میانگین شاخص بهره وری دهه 90 میلادی در دنیا 1.5درصد بوده است که از سال 2000 به بعد سالانه 4.5درصد شده است اما در ایران همواره زیر 1 بوده است.
خواب سرمایه در ایران 6برابر چین است، یعنی یک ساختمان در شرایط مشابه 6برابر دیرتر از نمونه ی آن در چین ساخته می شود و این یعنی اتلاف سرمایه و نیرو و انرژی.
رییس انجمن بهره وری سپس به تشریح پیش نیازهای بهره وری پرداخت و در این باره گفت: امنیت سرمایه، حذف بروکراسی زائد، کوچک سازی دولت به معنای کاهش تصدی گری که موضوع اصل 44 است، توسعه و تقویت اعتماد مردم به دولت، توسعه فضای مشارکت، همراهی در سازندگی و توسعه کشور، رشد سازمان های مردم نهاد، گسترش فضای پاسخگویی و شفافیت، توسعه نظام شایستگی و شایسته سالاری و... همه از پیش نیازهای بهره وری هستند که متاسفانه وضعیت خوبی در این شاخص ها نداریم و فقط در این مورد اخیر یعنی شایسته سالاری در خیلی از زمینه ها مدیران شایسته نمی بینیم.
وی به زمینه های بروز بهره وری در سند چشم انداز 20ساله اشاره کرد و سپس درباره حوزه های تحول در بهره وری کشور شاخص هایی ارایه داد و گفت: بهبود فضای کسب و کار، توسعه فرهنگ بهره وری، عزم و اراده ملی، حوزه سیاستگذاری و برنامه ریزی، اجرای نظام شایستگی، اصلاح قانون کار، قصلاح نظام بودجه ریزی، اصلاح نظام حقوق و دستمزد و... حوزه هایی هستند که برای بهره وری نیازمند تحول هستند. چون خودم در مجمع تشخیص هستم می بینیم در این زمینه ها بسیار ضعیف عمل شده است.
رییس انجمن بهره وری با انتقاد از فرهنگ مصرف گرایی در جامعه کنونی ایران ابراز داشت: قدیم از امکانات به نحو بهتری بهره گیری می شد.
کلانتری بر آموزش فرهنگ بهره وری در میان کودکان تاکید کرد و گفت: در این زمینه شهرداری تهران در سال های اخیر گام های موثری برداشته است و برنامه هایی برای اصلاح فرهنگ و روابط خانوادگی اجرا کرده است.
وی نقش روابط عمومی ها را در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ بهره وری مهم ارزیابی کرد و به تشریح شاخص های حرفه ای روابط عمومی در این زمینه پرداخت و گفت: اطلاع رسانی، تقویت انگیزه ها، نقد حال یا عارضه یابی، شکوفایی استعدادها و... همگی شاخص های کارکردی روابط عمومی برای بسترسازی فرهنگی در زمینه بهره وری به شمار می آیند.
وی سپس با تشریح مفاهیم پایه ای بهره وری پرداخت و در ادامه از باشگاه بهره وری یاد کرد که به منظور عضویت مدیران راه اندازی شده است.
کلانتری در پایان به مسؤولان انجمن پیشنهاد کرد از دکتر محسن رنانی دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان دعوت کنند تا در یک گردهمایی انجمن سخنرانی کند. وی با اشاره به سخنرانی دکتر رنانی در مجمع تشخیص گفت: ما در مجمع تشخیص از مباحث و دیدگاه های او بسیار بهره گرفتیم به نظر می رسد سخنرانی وی از آنچه من امروز ارایه کردم مفیدتر هم باشد.

+

www.IRPA.ir
برای دریافت اسلایدهای سخنرانی اینجا کلیک نمایید.

 

کارآفرینی
نادر رئوف، به عنوان یک کارآفرین به تشریح چگونگی راه اندازی یک هتل در یک منطقه بکر با جاذبه های بی نظیر طبیعی و گردشگری از توابع خلخال پرداخت.
وی از ایده های نو و توجه به ظرفیت های معطل مانده و نحوه برقراری ارتباط سازنده و مثبت در این زمینه گفت و بر لزوم توجه به محیط زیست و احترام به هم نوع و روحیه پر امید تاکید کرد و راه اندازی این مجتمع را نتیجه پشتکار و بسترسازی فرهنگی و ایجاد ارتباط سازنده دانست.
وی گفت: افزون بر این هتل یک گاوداری و همچنین پرورش زنبور عسل هم در این مجموعه راه اندازی کرده ام و روی هم رفته در یک منطقه محروم یعنی روستای خمس از توابع خلخال استان اردبیل تلاش کردم به سهم خودم ظرفیت هایی برای جذب گردشگر و توسعه این منطقه ایجاد کنم.

+

+

تغییر در روابط عمومی
محمد رضا حاتمی، کارشناس ارشد برنامه ریزی سیستم ها با موضوع«تغییر در روابط عمومی ها» به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ابتدا یک شعر بلند بالا از مجتبی کاشانی خواند و به سابقه آشنایی خود با روابط عمومی در اوان جوانی پرداخت و در این زمینه گفت: در آن سال ها من از پدرم پرسیدم روابط عمومی چیست او پاسخ داد روابط عمومی هر اسنان زبان اوست.
حاتمی کارکرد روابط عمومی را خیلی مهم عنوان کرد و گفت: در این زمینه من دلیل دارم، چون کارکرد روابط عمومی در حوزه عموم است که سازمان در آن نفس می کشد.به باور من انسان هایی که دغدغه های بزرگ دارند در این حوزه تلاش می کنند.
وی سپس این پرسش را مطرح کرد که: «دغدغه اصلی در این حوزه چیست؟» و در پاسخ گفت: مهمترین چیزی که باید به دست بیاوریم درک و رسیدن به فرآیند پاسخ درست به مخاطبان است. این مهم نیاز انسان های آینده است.محور کارکرد روابط عمومی ها در حوزة عمومی است . حوزه ای که بنگاه ها و یا سازمانها در آن شناور هستند و همانند آب و همانند هوا که برای زیست موجودات حیاتی است ، این موضوع بر روابط عمومی ها نیز صادق است . روابط عمومی ها هم محیط و هم محاط بر سازمان ، بنگاه و ........
می باشن د و هم همه ی اجزاء سازمان در آن شناور هستند . در ادامه ی مطلب چند پرسش مهم مطرح می شود که سخنران بi دنبال ارائه یک فرآیندی علمی ، تحلیلی و سیستماتیک جهت پاسخ گویی به این پرسشهاست .
1 ) پرسش اصلی : دغدغه اصلی روابط عمومی ها در حوزه عمومی چیست ؟
2 ) پرسش فر عی 1 : شاخص درست بودن پاسخ ما چیست ؟ چگونه به این شاخص ها دسترسی و دستیابی پیدا کنیم ؟
3 ) پرسش فرعی 2 : اصولاً با چه متدولوژی می توان به یک پاسخ درست رسید ؟
4 ) پرسش فرعی 3 : آیا پاسخ دادن به یک پرسش و یا یک مشکل صرفاً بدست آوردن یک نتیجه است و یا فرآیندی است که پس از رویکرد به آن و اجرای عملکرد آن - نتیجه حاصل می شود ؟
5 ) پرسش اساسی : آن چه دغدغه ی مشترکی است که روابط عمومی همه ی حوزه ها - اعم از فردی ، خانوادگی ، سازمانی ، بنگاه و ... چه در سطح محلی ، منطقه ای و در نهایت جهانی آنهم بصورتی
برابر دارند ؟
6 ) و پرسش نهایی : آن چیست که بستر تمامی تحولات و ماهیت تمامی تحولات آینده از آن ناشی می شود ؟ به عبارت دیگر تمامی تحولات پیش رو در آن شناور هستند و نیز محیط و محاط بر تحولات است ؟
مستدعی است تاکلیه دست اندرکاران حوزه ی روابط عمومی که دغدغه ی خاصی در این حوزه دارند ، بصورت کوتاه در این بحث رو به رشد شرکت نمایند . نظرات کلیه ی عزیزان پس از بررسی بنام خودشان در سایت انجمن روابط عمومی ایران درج و اسامی کسانیکه پاسخ درست داده و یا بصورت فعال در این بحث شرکت داشته باشند به هیئت مدیره انجمن جهت تشویق این عزیران ارسال خواهد شد .
عزیزان علاقه مند به پاسخ میتوانند نظرات ارزشمند خود را به پست الکترونیک زیر ارسال نمایند

+

Hass_84@yahoo.com

تازه های خبر
در این گردهمایی برای نخستین بار بخشی به ارایه تازه های خبر در حوزه روابط عمومی و ارتباطات اختصاص یافت. این بخش را مسعود صادقی در گردهمایی گذشته پیشنهاد کرد که با تصویب هیات مدیره از این پس به برنامه گردهمایی ها افزوده شد و مسؤولیت آن را صادقی برعهده گرفت.
گفتنی است ارایه اخبار همراه با تصاویر و فیلم برجذابیت های این بخش افزوده بود، به طوریکه بسیاری از حاضران رضایت خود را از این بخش ابراز کردند.

+

+

هدایا
در پایان این گردهمایی از سید حمید کلانتری تقدیر شد، سپس عبدالحسین پارسا به نمایندگی از طرف غلامرضا کاظمی دینان رئیس انجمن روابط عمومی ایران در دور ششم هدایایی به مناسبت میلاد امام رضا (ع) به افرادی اهدا کرد که نامشان رضا بود. همچنین از طرف روابط عمومی سازمان راهداری و امور پایانه ها هدایایی به خانم هایی که نام معصومه یا نجمه داشتند اهدا شد .

+

+

2006 - 2012