یکصد و پنجاه سومین جلسه

چهارشنبه 1 آذر 1391
یکصد و پنجاه سومین جلسه

+به گزارش خبر نگار ما، جواد قاسمی رئیس انجمن روابط عمومی ایران در گردهامیی انجمن که روز چهارشنبه یکم آذرماه 91 در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد ، ضمن تسلیت ایام سوگواری عاشورا و تاسوعا ، حضور آقای سید محسنی رئیس انجمن متخصصین روابط عمومی و آقای لواسانی استاد انجمن خوشنویسان را ارج نهاد و از کلیه اعضای انجمن متخصصین روابط عمومی جهت حضور در جلسات انجمن روابط عمومی ایران دعوت به عمل آورد و افزود : با تعامل هر چه بیشتر روابط عمومی ها با انجمن روابط عمومی ایران و حرکت این مجموعه ها در یک راستا به یقین می توانیم شاهد رشد روابط عمومی ها در کشور باشیم .
رئیس انجمن روابط عمومی ایران در راستای گزارش هیات مدیره انجمن ابراز داشت: این جلسات که یکشنبه هر هفته با حضور اعضای هیات مدیره برگزار می شود می تواند نقطه عطفی برای تعامل بیشتر اعضای انجمن با اعضای هیات رئیسه باشد که در بدین منظور از اعضای انجمن نیز دعوت می شود در صورت تمایل در این جلسات حضور یابند.
قاسمی متذکر شد: طی مذاکراتی که با استاد لواسانی صورت گرفت مقرر شد که یکشنبه های هر هفته از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد کلاس خوشنویسی در محل دبیر خانه انجمن برگزار شود که کلیه اعضاء می توانند دراین کلاس ها حضور یابند.
قاسمی با اشاره به برگزاری 2 همایش و گردهمایی در طی مدتی که سپری شد بیان کرد: طی مدت اخیر چندین نشست و گردهمایی تخصصی برگزار شد که از بین آنها می توان به همایش برند و بر ند سازی، توسعه منابع انسانی و جلوگیری از حوادث جاده ای اشاره کرد که این همایش ها همگی بیانگر تاثیر روابط عمومی ها در مسایل مختلف جامعه بوده اند.
وی گفت در نشست جلوگیری از تلفات جاده ای که با هماهنگی آقای رزاق منش از اعضای هیات رئیسه انجمن برگزار شد با توجه به حوادث تاسف بار رانندگی در جاده ها در خصوص هر چه کمتر شدن این تبادل نظر شد و 4 نفر از مدیران وزارت راه و شهرسازی و طرفداران ایمنی جاده ها و هنرمندان صاحب نام حضور یافتند که به نظر میرسد با این اقدامات می توان شاهد حرکت ارتباطی موثری در جهت حضور روابط عمومی ها در تمامی عرصه ها بود.
قاسمی در خصوص برگزاری نشست هیات رئیسه انجمن در هتل استقلال بیان کرد: با مذاکراتی که با مهندس عبدالله زاده در هتل استقلال برگزار شد مقرر گردید که مراسم های مختلف انجمن در صورت صلاحدید در محل هتل استقلال برگزار شود و اعضای انجمن نیز می توانند با ارایه کارت انجمن از تخفیفات ویژه این مجموعه برخوردار شوند.
وی در ادامه متذکر شد : در طی زمانی که سپری شد نامه نگاری هایی با روابط عمومی های سازمانها، وزارتخانه ها و ادارات صورت گرفت که عملکرد آنها در فیلم ها ی 5 تا 7 دقیقه ای به دبیر خانه ارسال شود تا ضمن پخش این فیلم ها در گردهمایی ها از روابط عمومی های برتر تجلیل به عمل آید.
+

+

سپس دکتر حسین افخمی سخنرانی با عنوان «نقش روابط عمومی در انتخابات» داشتند.
 در هر انتخابات مرحله ای با عنوان کارزار مبارزات انتخاباتی وجود دارد که عناصر مختلفی در این کارزار دخیل هستند که کارشناسان و شرکتها و موسسات حوزه های مختلف روابط عمومی و تبلیغات به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تعامل با این عناصر هستند.
افخمی ادامه داد: با توجه به اینکه مدیران روابط عمومی ها تاثیر مستقیمی را بر انتخابات می توانند داشته باشند آشنایی و شناخت ارتباطی فنون راهبردها و چالشها ، شناخت روشهای ارتباطی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی در این سخنرانی اشاره ویژه ای به نقش و وظایف روابط عمومی ها و اهمیت رسانه ها ، ویژگی های افکار عمومی و رفتار مناسب رای دهی و عوامل موثر درکارزارهای انتخاباتی، روشهای برنامه ریزی و اجرای یک کمپینگ رسانه ای و ارتباطی پرداخت.
دکتر افخمی بیان کرد که روابط عمومی ها برای ورود و پررنگ شدن در عرصه انتخابات باید آشنایی کامل با فنون و راهبرد ها و چالش های ضروری در عرصه انتخابات داشته باشند و بتوانند تاثیر مناسبی را بر عملکرد کارشناسان احزاب سیاسی ، مسوولان ستادهای انتخاباتی و خبرنگاران فعال انتخاباتی داشته باشند که تمامی این موارد در زمان انتخابات باید مورد بررسی قرار گیرد .
 در یک ارزیابی دقیق مشخص می شود که یک مدیر روابط عمومی می تواند در سطوح مختلف همچون ورود به ستاد های انتخاباتی و مدیریت آن و اکثر فعالیت های مربوط همچون فعالیت های نوشتاری ، ارتباط با رسانه ها ، برنامه ریز ی ها ، تهیه متن های سخنرانی ها و ارایه مشاوره ، ارزیابی و سنجش محتوایی برنامه ها در مبارزات انتخاباتی نقش اسا سی را ایفا کند که تمامی این موارد باید بر طبق اصول و ضوابط تعیین شده ای باشد.
وی در خصوص کشورهای موفق در عرصه انتخابات گفت : آنچه که با مطالعه منابع مختلف بدست می آید بیانگر این مطلب است که در طی 30 سال تنها 22 کشور دارای انتخاباتی بی حاشیه و آرام بوده اند که بیشتر کشورهای اروپایی شامل این میزان بوده اند و بیشترین نابسامانی ها در انتخابات در کشور هندوستان بوده که حتی منجر به سوزاندن صندوق های آرا شده است.
حال به نظر می رسد با تغییر نگرش ها و اصلاحات صحیح تر در ستادهای انتخاباتی در کشور می توان شاهد انتخاباتی مطلوب در کشور بود.
+

+

 

در بخش پایانی جلسه ضمن قدردانی از دکتر افخمی،  هدایایی به افرادی که  به سوالات مطرح شده در جلسه پیشین انجمن ، پاسخ صحیح داده بودند ، تقدیم شد.

+

 

 

1/9/91