یکصد و هفتاد و هفتمین نشست علمی- تخصصی انجمن روابط عمومی ایران

چهارشنبه 6 اسفند 1393
یکصد و هفتاد و هفتمین نشست علمی- تخصصی انجمن روابط عمومی ایران

 

رییس انجمن روابط عمومی ایران بر مثبت اندیشی در روابط عمومی تاکید کرد

یکصد و هفتاد و هفتمین نشست علمی- تخصصی انجمن روابط عمومی ایران روز چهارشنبه  6 اسفندماه سال جاری با حضور مدیران و دانشجویان و فعالان حوزه روابط عمومی در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد.

سخنران علمی این نشست «غلامرضا کاظمی دینان» رییس انجمن روابط عمومی ایران، با موضوع متبت اندیشی در روابط عمومی بود.

وی در ابتدای سخنان خود ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در آخرین نشست سال 93 گفت: امیدوارم که ما وارثان خوبی برای افراد بزرگی مانند دکتر نطقی، ملازم و دیگر عزیزانی که پایه گذاران انجمن روابط عمومی و عاشق روابط عمومی بودند، باشیم. من خود نیز عاشق روابط عمومی هستم و حاضرم با تمام وجود برای روابط عمومی فداکاری و از خود گذشتگی کنم چرا که این روابط عمومی است که می تواند زندگی اجتماعی ما را رونق بخشد و موجب موفقیت سازمان ها شود و کشور را به توسعه پایدار برساند.

رییس انجمن روابط عمومی ایران در ادامه گفت: ما می توانیم با مثبت نگری مسئولیت های خود را به نحو احسن انجام دهیم. انسان های منفی نگر دنبال مشکل در هر فرصتی می گردند اما انسان های مثبت نگر همیشه در فرصت ها به دنبال موفقیت هستند. ذهن مثبت اندیش خلاق است. روابط عمومی ترکیبی از هنر، علم و فن است پس هیچگاه یک هنرمند نمی تواند منفی نگر باشد. روابط عمومی آینه تمام نمای سازمان است پس یک آینه نمی تواند تیره و تار باشد. ما باید شفاف، آراسته ومثبت نگر باشیم و آن زمان است که می توانیم بر خود ببالیم.

وی گفت: روابط عمومی مثبت نگر است که می تواند در افکار عمومی نفوذ کند تا مخاطب خود را ترغیب نماید تا از منافع سازمان دفاع کند. اگر شما در یک ارتباط موثر نتوانید با یک انرژی مثبت تاثیرگذار باشید، بدون شک آن ارتباط با شکست رو به رو خواهد شد. یک پل ارتباطی زیبانگر و مثبت اندیش است که می تواند پل ارتباطی میان سازمان و مخاطب باشد. روابط عمومی رکن اساسی موفقیت سازمان و افراد می باشد و روابط عمومی مثبت اندیش است که با دادن اطلاعات شفاف و درست موجب موفقیت سازمان خود می شود.

دریافت فایل پاور پوینت سخنرانی

در این مراسم رییس انجمن روابط عمومی ایران با اهدای لوح افتخاری به دکتر امینی و دکتر عباس زاده از حضور این بزرگواران در این نشست تشکر و قدرانی کرد.

در پایان این نشست دکتر حقیقی بازرس انجمن روابط عمومی ایران نیز گزارشی از عملکرد کمیته های انجمن ارائه کرد.