یکصدو هشتاد و سومین نشست علمی تخصصی انجمن روابط عمومی ایران

جمعه 10 مهر 1394
یکصدو هشتاد و سومین نشست علمی تخصصی انجمن روابط عمومی ایران

  

 

یکصدو هشتاد و سومین نشست علمی تخصصی انجمن روابط عمومی ایران برگزار شد

مدیریت رویدادها در روابط عمومی

 به گزارش خبرنگار انجمن روابط عمومی ایران، این نشست با حضور هیات مدیره انجمن روابط عمومی ایران، اساتید محترم، علاقمندان به حوزه روابط عمومی و دانشجویان روز چهارشنبه  هشتم مهرماه سال جاری در سالن اجتماعات " پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی"برگزار شد.

در ابتدا  سید غلامرضا کاظمی دینان رئیس انجمن روابط عمومی ایران ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر، تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان در این نشست گفت: حضورتان در مراسم انجمنی که یکی از بهترین  و با سابقه ترین انجمن های کشور است باعث خرسندی ما است. موسسان این انجمن همگی از بزرگان و بهترین های این حوزه هستند و کسانی می توانند وارد عرصه روابط عمومی شوند که اهل ارتباط ، مثبت نگر و مردم دوست باشند، بنده تشکر و قدر دانی خود را  از موسسان انجمن روابط عمومی ایران در این نشست ایران اعلام کنم.

وی در ادامه گفت: تنها واحد صنفی که می تواند به روابط عمومی ها کمک کند، انجمن روابط عمومی ایران است که نیاز به همیاری و همدلی اعضا و کارشناسان این حوزه دارد. ما در هر صنفی شاهد کارشناس رسمی آن صنف هستیم و حوزه روابط عمومی نیز نیازمند یک کارشناس رسمی این حوزه می باشد. در حوزه روابط عمومی هر فردی به خود اجازه قضاوت در عملکرد روابط عمومی ها را می دهد. به همین منظور طی جلسه ای که با معاونت وزارت دادگستری داشتم، تصمیمی اتخاذ شد که طی آزمونی کارشناس رسمی روابط عمومی انتخاب شود و با ایجاد شورای حل اختلاف به این موضوع رسیدگی شود.

رئیس انجمن با اشاره به نقش روابط عمومی ها در پسا تحریم گفت: روابط عمومی ها شرایط سختی را در دوران پسا تحریم سپری می کنند. وظیفه روابط عمومی ها آگاه سازی مردم است و باید پل ارتباطی میان دولتمردان و مردم باشند و مردم را هدایت کنند.

سخنران علمی در این نشست مهندس شهرام جعفری با موضوع « مدیریت رویداد ها در روابط عمومی با محوریت تشریفات برگزاری همایش ها و سمینار ها » بود.

وی گفت: هر فرآیندی نیاز به یک الگوی خاص و منسجم دارد که به وظایف روابط عمومی ها در این زمینه اشاراتی داشت.

در پایان سخنان مهندس شهرام جعفری، لوح عضویت افتخاری انجمن روابط عمومی ایران از سوی هیات مدیره تقدیم وی گردید.

در ادامه مراسم تفاهم نامه ای میان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی و انجمن روابط عمومی ایران توسط دکتر خسرو قبادی رئیس پژوهشگاه  علوم انسانی و مطاالعات اجتماعی و سید غلامرضا کاظمی دینان رئیس انجمن روابط عمومی به امضا رسید.

سواد رسانه ای لازمه ی رسانه ها است

برنامه پایانی این نشست پنلی با موضوع فاجعه منا در مکه مکرمه بود.