یکصد وسی و هشتمین جلسه انجمن

دوشنبه 5 اردیبهشت 1390
یکصد وسی و هشتمین جلسه انجمن

"یکصد و سی وهشتمین جلسه گردهمایی علمی – تخصصی انجمن روابط عمومی ایران"

 

برای دریافت Slide های سخنرانی، اینجا کلیک نمایید.

چکیده ی سخنرانی دکتر محکی
تحولات فناورانه اطلاعات و ارتباطات، موجب شده تا سطح مشارکت مردم در تولید و انتشار اخبار و اطلاعات افزایش شگرف یابد. این پدیده، گونه جدیدی از روزنامه‌نگاری موسوم به روزنامه‌نگاری شهروندی را شکل داده است که دگرگونی فراوانی در شکل و محتوای ارائه خبرها و گزارش‌ها به وجود آورده است.
مشارکت‌پذیری، که از اساسی‌ترین اصول روابط‌عمومی الکترونیک است، نزدیکی زیادی با رویکرد روزنامه‌نگاری شهروندی دارد. بدین صورت که پرتال‌های روابط عمومی الکترونیک، مشارکت شهروندان را در تولید و انتشار اخبار و اطلاعات مرتبط پذیرا می شوند. این کار به صورت گام‌به‌گام و با رعایت ملاحظات مربوط صورت می‌گیرد.
در این سخنرانی، دکتر علی اصغر محکی، استاد علوم ارتباطات با بهره‌گیری از یافته‌های پژوهشی «استیو آتینگ» درباره سطوح مختلف رونامه‌نگاری شهروندی، ضمن آشنایی با این گونه‌ی روزنامه‌نگاری،تناسب آن را با فلسفه روابط‌عمومی الکترونیک یادآور می شود.
به علاوه به آثار مثبت بهره‌گیری از روزنامه‌نگاری شهروندی در روابط عمومی اشاره می‌کند و در پایان موانع و محدودیت های استفاده از این رویکرد در ایران را متذکر شده، توصیه هایی برای چیرگی بر این موانع ارایه می کند.

همچنین در این نشست برای نخستین بار بخش آشنایی با استراتژی‌های ارتباطی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی برگزار و طی آن حسن نصیری قیداری، مدیر روابط‌عمومی بانک شهر به بیان استراتژی‌های ارتباطی این بانک پرداخت.