یکصد و سی و نهمین جلسه انجمن

دوشنبه 2 خرداد 1390
یکصد و سی و نهمین جلسه انجمن

یکصدو سی و نهمین گردهمایی علمی – تخصصی انجمن روابط عمومی ایران

یکصدو سی و نهمین گردهمایی علمی – تخصصی انجمن روابط عمومی ایران در تاریخ 2 خرداد ماه 90 در سرای محله خاقانی  برگزار شد.

در این نشست ابتدا آقای حسن خسروی ضمن خوشامد گویی ، روز زن را به حاضرین تبریک گفت.

سپس آقای جواد قاسمی ریاست انجمن گزارش کوتاهی از فعالیت های انجمن ارایه دادند.

همچنین در این نشست استراتژی های ارتباطی وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و خصوصی تحلیل و طی آن آقای علی جهانی، مدیر روابط عمومی بانک پارسیان به بیان استراتژی های ارتباطی این بانک  پرداخت.
 وی متولد سال ۱۳۴۰ و فارغ التحصیل اول کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی بوده و از سال ۸۲ تا خرداد ۸۷ مدیریت امور فرهنگی و روابط عمومی بانک مرکزی را بر عهده داشت و سپس مدیر کل روابط عمومی بانک پارسیان شد.

مدیر روابط عمومی بانک پارسیان روابط‌عمومی ها را نیازمند ساختار مشتری‌مداری دانست

مدیر روابط عمومی بانک پارسیان روابط‌عمومی ها را نیازمند ساختار مشتری‌مداری دانست و تاکید کرد: کار روابط عمومی تعامل و ارتباط با روح ، تفکر، مغز و دل انسانها است و وجود آن چون هوا برای سازمان ها لازم و غیر قابل انکار است. علی جهانی در یکصدو سی و نهمین گردهمایی علمی - تخصصی\"انجمن روابط عمومی ایران \"روابط عمومی را هنر نفوذ بر دل ها دانست و از آن به عنوان ساختاری یاد کرد که می تواند به نیاز هر یک از مشتریان در هر زمانی و در هر مکانی پاسخ بدهد .
او گفت: تحقق یافتن چنین فضایی نیازمند توسعه استراتژی روابط‌عمومی در تمامی بخش هایی است که با مشتری در ارتباط است . شایسته است روابط عمومی ها استراتژی ها را به گونه ای طراحی کنند که در چارچوب آنها سازمان ، مدیران و کارکنان ، مشتری مداری را اصلی بنیادی بدانند.
جهانی همچنین افزود : در روابط‌عمومی لازم است به بخش‌هایی چون شناسایی نیازهای مخاطبان (تحقیقات بازار)، تبلیغات به هنگام، پاسخ‌گویی به مشتریان و ارتباط دو سویه توجه جدی و مستمر شود.
در ادامه این مراسم جهانی گزارش جامعی از فعالیت های مدیریت روابط عمومی بانک پارسیان در سال 89 را در خصوص حوزه تبلیغات ، اطلاع رسانی، ارتباط با رسانه ها و مرکز ارتباط با مشتریان ارائه کرد .مدیر روابط عمومی بانک پارسیان در پایان از سوی رئیس و نایب رئیس انجمن مورد تقدیر قرار گرفت.

به مناسبت روز زن خانم فریبا علومی یزدی قطعه شعری با عنوان "بانوی بهشتی  برای مادران دنیا"  را خواندند.

سپس آقای دکتر حسین باهر  استاد محترم دانشگاه پیرامون " چگونگی های ارتباطات انسانی" سخنرانی کردند.
دکتر حسین باهر متخصص رفتار شناسی ، استاد دانشگاه شهید بهشتی، صاحب تالیفات متعدد در زمینه رفتارشناسی ، جامعه شناسی، مشاوره خانواده، و دارای مدرک دکترا در توسعه اقتصادی، فوق دکترای فلسفه مدیریت منابع از کانادا‬ است.

در این جلسه به مناسبت روز زن نیز به بانوان عضو انجمن و حاضرین به قید قرعه هدایایی به رسم یادبود اهدا شد و از خانم ها
- ناهید السادات حسینی
- نرگس فلاح
- بهرخ باقریان
- مستجاب الدعوه
- فیروزه عسگری
که همکاری موثر با هیئت مدیره در طول سالیان اخیر را داشتند تقدیر و سپاسگزاری شد.

 در پایان حسن خسروی رئیس کمیته امور بین الملل انجمن طرح تهیه کتابچه تاریخ روابط عمومی را مطرح نمودند و از علاقه مندان درخواست شد تا منابع و آثار مکتوب خود را به زبان انگلیسی به این کمیته ارائه و تحویل نمایند.