یکصد و بیست و چهارمین گردهمایی انجمن روابط عمومی ایران

چهارشنبه 6 آبان 1388
 یکصد و بیست و چهارمین گردهمایی انجمن روابط عمومی ایران

یکصد و بیست و چهارمین گردهمایی انجمن روابط عمومی ایران روز چهارشنبه 6 آبان 88 ، شرکت لیزینگ پاسارگاد سالن همایش ها، برگزار شد.

سخنران این همایش جناب آقای دکتر محسن امینی استاد محترم دانشگاه علامه طباطبایی پیرامون " مدیریت در روابط عمومی مطالب مشروحی را ارائه فرمودند."

 

گزیده ای از مطالب عنوان شده:

روابط عمومی هنر است ، کار یا شغل نیست

دکتر امینی سخنرانی مشروحی در ارتباط با مقوله " مدیریت در روابط عمومی" و روابط عمومی بومی در ایران مثال های کاربردی مختلف و سودمندی را بیان نمودند .

توصیه های آقای دکتر امینی بشرح زیر می باشد .

1- دور کردن فرد گرایی در سازمان ها
برنامه ریزی در سازمان یک رسالت تاریخی است و ما مدیران روابط عمومی باید بر اساس آن فرد گرایی را در سازمان دور کنیم و رقابت را در سازمان بوجود آوریم ، تا کارایی سازمان را بالا ببریم .

2 – مطالعات را در زمینه علوم رفتاری بیشتر کنیم
به عنوان مثال با مطالعه کتاب مرحوم طوسی می توانیم الگوی مناسبی برای مدیریت داشته باشیم .ایشان در کتاب خود به فرهنگ مدیریت ژاپن اشاره کرده اند و بر این عقیده هستند که باید در بحث مدیریت ، فرهنگ و شیوه مدیریت ژاپنی را اجرا کنیم .

3 – بازنگری سیستم
در بحث مدیریت باید ابتدا بدانیم سیستم چیست و انواع آن چگونه است ، مانند سیستم مکانیزه و یا سیستم اجتماعی که این سیستم ( اجتماعی ) از نوع سیستم احتمالی است . در نتیجه برای هر کاری باید سیستم داته باشیم که بر اساس آن شرح وظایف را در سازمان مشخص کنیم .

بر اساس استراتژی سازمان که برای ما مشخص است می توان برنامه ریزی کرد بوسیله نمودار دایره ای، ستونی و یا فلورچارت ، که بوسیله فلورچارت می توان هر لحظه پیگیر کار بود .

در مطالعه علوم رفتاری به این نتیجه می رسیم که باید همانند یک دکتر از خوب یا بد بودن حال سازمان با خبر شد که با مطالعه کتاب بهره وری آقای دکتر ساعتچی این کار امکان پذیر است.

4 – سیستم پیشنهاد دادن را در سازمان فعال کنید
در فعال کردن این سیستم باید توجه داشت که پارتی بازی را کنار گذاشت و ضوابط را بر روابط ترجیح داد.

5 – سیستم پاسخگویی را مکانیزه کنید
پاسخگویی در هر سازمانی جز وظایف مستمر و پایدار می باشد .برای پاسخگویی و ارتباطات داخل و خارج از سازمان وسیله ای را انتخاب کنیم که موثر و صمیمی باشد و در این مورد مطالعه و بررسی کنیم .به دنبال شیک بودن وسیله ارتباطی نباشد و وسیله موثر و صمیمی را انتخاب کنید .نوآوری و ابتکار باید جز کار باشد

6 – شیوه مدیریت در روابط عمومی
موفقیت در مواقعی که انسان به آن غره شود ، دشمن انسان است ، و این نکته را فراموش نکنید که با مطالعه می توان آسیب های سازمان را شناسایی کرد .
به طور مثال آقای دکتر رفیعی یک مدیر کارآمد و موفق است چرا که در هر نهادی شیوه ی مدیریت خود را تغییر داده و یک سبک مدیریت را در همه سازمان ها پیشه نمی گیرند .

7 – مدیریت بر رهبری
تا آنجا که امکان دارد در مدیریت روابط عمومی به بحث رهبری رو آورید تا مدیریت ، همانطور که در تمام کتابهای مدیریت به این مهم اشاره کردند.

سپس به رسم یادبود لوح تقدیر توسط آقای کاظمی دینان ریاست انجمن و آقای دکتر عباس زاده پیشکسوت روابط عمومی ایران به آقای دکتر امینی اهدا شد.

سپس آقای مطهری نژاد نایب رییس انجمن روابط عمومی ایران راجع به مقاله برتر نمایشگاه کتاب توضیحاتی ارائه فرمودند.

ماهنامه علمی، تخصصی روابط عمومی در بخش مقالات جنبی، با مقاله "روزنامه رایگان" اثر سعید محمد جعفری رتبه دوم را کسب کرد.

لوح تقدیر و جایزه ویژه این بخش در اختتامیه جشنواره شانزدهم که عصر روز سه شنبه پنجم آبان برگزار شد به آقای سعید محمد جعفری اهدا شد.در نشست ماهانه علمی تخصصی انجمن روایط عمومی ایران، روز چهارشنبه ششم آبان ماه برگزار شد، اعضای هیئت مدیره و اساتید، دانشجویان و کارشناسان و اعضای انجمن روابط عمومی ایران این موفقیت را گرامی داشتند و از استاد سعید محمد جعفری تقدیر کردند