یکصد و بیست و هفتمین گردهمایی

چهارشنبه 7 بهمن 1388
یکصد و بیست و هفتمین گردهمایی

یکصد و بیست و هفتمین جلسه و گردهمایی انجمن روابط عمومی ایران در تایخ 04/11/88 در محل سالن همایشهای شرکت لیزینگ پاسارگاد برگزار گردید .
در ابتدا آقای غلامرضا کاظمی اینان ، ریاست انجمن روابط عمومی ایران آخرین اخبار انجمن گزارشی از تفاهم نامه ها و دستاوردهای اخیر انجمن را به اطلاع عموم رساند .

 

از داوطلبان نیز درخواست می شود نسبت به تکمیل موارد و ارسال درخواست شرکت در انتخابات انجمن اقدام نمایند .

 


سخنران اصلی این گردهمایی آقای دکتر ابراهیم جعفری بودند و راجع به رساله دکترای خود با موضوع :
ارتباطات مشارکتی مبنای روابط عمومی در جامعه شهری و روستایی سخنرانی کردند .
آقای دکتر جعفری در پایان این کنفرانس پیشنهادهای اجرایی برای تعامل بهتر و درک بیشتر از جامعه روستایی بشرح زیر دادند .

 


معاونت ترویج در گزینش نیروهای خود باید تجدید نظر کند و در صورتی که مناسبات اداری آنها را محدود می سازد . آموزش های ضمن خدمت در زمینه ای تسهیلگری ، توسعه پایدار تنوع زیستی _ تعامل دانش بومی و دانش رسمی در دستور کار قرار گیرد .

 


• با توجه به ظرفیت زنان روستایی FFS های مخصوص آنان در زمینه هایی نظیر تولید مرکبات ، امور دام یا پرورش قارچ در مناطق روستایی راه اندازی شود .

• با توجه به فراگیر بودن تلفن همراه در سطح روستاها و میان کشاورزان پیشنهاد می گردد سامانه ای فراهم گردد تا پیام های ترویجی از طریق SMS در میان کشاورزان فراگیر شود .

• دانشگاه جامع علمی ، کاربردی نسبت به راه اندازی رشته ای به نام تسهیلگری یا مهارت های تسهیلگری اقدام نماید . ضمن اینکه به عنوان یکی از گرایشات ترویج در دانشگاه های دولتی هم می تواند مطرح باشد .

• روی آوری به سوی تحقیقات مشارکتی ( نمونه : طرح آب پنیر برای دامها ، گلپایگان و ... ) پیشنهاد می گردد که به منظور حضور پژوهشگران مراکز تحقیقاتی و در مزرعه و انتقال یافته های تحقیقاتی به کشاورزان و همکاری با تسهیلگران ( دولتی ) از امتیازاتی نظیر ، ارتقاء رتبه یا پایه و ... برخوردار شوند تا انگیزه ای برای آنها به وجود آید .

در پایان مراسم به رسم یادبود لوح تقدیر و هدایایی توسط آقای مطهری نژاد نائب رئیس انجمن به ایشان اهداء شد .