حال کتاب و کتابخوانی خوب نیست

تاریخ انتشارخبر :چهارشنبه 21 شهریور 1397
حال کتاب و کتابخوانی خوب نیست

به گزارش ایسنا، امیرمسعود شهرامنیا در مراسم افتتاحیه نمایشگاه استانی کتاب که در محل دائمی نمایشگاههای ارومیه در پارک جنگلی برگزار شد با اشاره به وضعیت وخیم کتابخوانی در کشور گفت: حال کتاب و کتابخوانی در کشور ما خوب نیست و به دنبال بحرانهای ارزی اخیر و بحران کاغذ شرایط برای نشر بسیار سخت شده است.

او با بیان اینکه خوشحال هستیم که امسال این نمایشگاه در فضایی استانداردتر برگزار شده و امکان بیشتری برای حضور ناشران به وجود آمده است ادامه داد: از بین بیش از ۸۵۰ ناشر متقاضی حضور در نمایشگاه، مجبور شدیم تعدادی را گلچین کرده و اجازه حضور آنان را بدهیم که این تعداد به نسبت سالهای گذشته رشد قابل توجهی داشته است، همچنین تعداد عناوین کتابی که در این دوره عرضه شده نیز نسبت به سال گذشته ۲۰ الی ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران با اشاره به معادن سنگ لازم برای تولید کاغذ آذربایجان غربی گفت: با توجه به وجود چنین منابعی در کشور، نیازمند حمایت هستیم تا بتوانیم تولید آن را به مرحله انبوه برسانیم.

شهرامنیا همچنین با اشاره به مصادف شدن نمایشگاه با ایام محرم خاطرنشان کرد: با توجه به معرفتافزایی که در این ماه وجود دارد و تبرکی که این ماه با نام و یاد سرور شهیدان دارد مصادف بودن این دو مستحب ارزشمند را به فال نیک میگیریم و امیدواریم مردم عزیز و فرهنگدوست ارومیه از نمایشگاه کتاب استقبال خوبی کنند.

او با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه نباید به کتابفروشیها لطمه ای بزند گفت: مایل نیستیم با برگزاری چنین نمایشگاهی لطمهای به کتابفروشیها بزنیم؛ به همین دلیل بیرون از نمایشگاه نیز در برخی از کتابفروشیها امکان استفاده از این تخفیفها را ایجاد کردیم.

شانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه از ۲۰ تا ۲۵ شهریور از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۱ در محل دائمی نمایشگاههای ارومیه در پارک جنگلی برای بازدیدکنندگان دایر است.