مهدی شفیعی مدیرعامل موسسه ایران شد

تاریخ انتشارخبر :چهارشنبه 1 اسفند 1397
مهدی شفیعی مدیرعامل موسسه ایران شد

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، شفیعی که هم اکنون معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ایرنا است با این حکم و با حفظ سمت جایگزین محمدتقی روغنی ها می شود که از پنج سال پیش مدیرعاملی موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران را بر عهده داشت.

متن حکم انتصاب دکتر هاشمی خطاب به شفیعی چنین است:
برادر گرامی جناب آقای مهدی شفیعی
پیرو مصوبه هیأت مدیره مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران در تاریخ 97٫11٫6 و با عنایت به دانش، تعهد و سوابق ارزنده جنابعالی در حوزه‌های فرهنگی و اجرایی بدین وسیله به عنوان «مدیرعامل مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران» منصوب می‌شوید.
امید است با درایت و مدیریت هوشمندانه، حرکت بر مدار قانون و اخلاق، حفظ رویکردهای حرفه‌ای و اعتدالی، بهره‌گیری از توانمندی همکاران و نیروهای حرفه‌ای، متعهد و کارآمد، اهداف اساسی این مؤسسه را در انتشار روزنامه و نشریاتی فاخر، وزین و شایسته انقلاب اسلامی و مردم عزیز و سربلند ایران تحقق بخشید.
توفیق روزافزون شما را در انجام این مسئولیت خطیر از درگاه خداوند متعال مسألت دارمشفیعی در اسفندماه 1396 به عنوان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) منصوب شده بود.
شفیعی، 44 ساله از جانبازان دفاع مقدس و دارای مدرک تحصیلی مهندسی عمران و فوق‌لیسانس هنر است و تحصیلات خود را در مقطع دکتری در دانشگاه تهران سپری می کند.
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های خوزستان و البرز، مشاور برنامه‌ریزی معاونت هنری وزارت ارشاد، رئیس شورای حمایت از آثار نمایشی کشور، نماینده وزیر ارشاد در پروژه‌های عمرانی و دبیری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در سطوح بین‌المللی، ملی و استانی، کارگردانی چند اثر نمایشی و مدیرمسئول دو مجله تخصصی در حوزه نمایش از جمله سوابق اجرایی و فرهنگی او است.
شفیعی همچنین به عنوان مدیرکل برتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره شهید رجایی شناخته شده است.