موفقیت بین المللی جناب آقای خسروی

تاریخ انتشارخبر :پنجشنبه 15 آبان 1399
موفقیت بین المللی جناب آقای خسروی

مقاله کاربردی حرفه ای حسن خسروی مشاور عالی خبرگزاری اقتصادی ایران با عنوان: نقش مسئولیت اجتماعی دیوان محاسبات کشورها در ارتقای سرمایه اجتماعی ( INVESTING IN SOCIAL RESPONSIBILITY TO BUILD SOCIAL CAPITAL ) که در شماره اخیر فصلنامه بین المللی اینتوسای جورنال که در شماره پاییز 2020 میلادی چاپ و منتشر شده است را به ایشان و تمامی کارکنان خبرگزاری و دست اندر کاران عرصه روابط عمومی و ارتباطات کشور تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

در ترجمه بخشی از این مقاله می خوانیم:

دیوان محاسبات کشورها که کار حسابرسی و کنترل و نظارت مالی را در بخش دولتی به انجام می رسانند در واقع نماینده عموم مردم هستند برای آنکه جامعه اطمینان حاصل نماید که بودجه دولتی به شکل صحیح و قانونی و بدور از تخلف هزینه شده باشند.

در حقیقت دیوان محاسبات کشورها علاوه بر مجموعه وظایف و ماموریتهای قانونی خود، دارای یک مسئولیت اجتماعی نیز هستند که آنها را مجاب می کند تا به عنوان نماینده مردم ، بدرستی بر کار نهادها و دستگاه های دولتی کنترل و نظارت نموده و نتیجه را به مردم گزارش نمایند.

مسئولیت اجتماعی دیوان محاسبات کشورها می بایست منجر به ارتقای سرمایه اجتماعی گردد چرا که سرمایه اجتماعی دارای دو لایه درونی و بیرونی تحت عنوان اعتماد و مشارکت است. بنابراین هر چقدر دیوان محاسبات کشورها وظایف خود را در حوزه مسئولیت اجتماعی بهتر به انجام برسانند شاهد ارتقای سرمایه اجتماعی خواهیم بود و از این منظر، مردم به بواسطه اطمینانی که به دیوان محاسبات کشور خود دارند می توانند انگیزه بیشتری برای مشارکت در امور اجتماعی نظیر انتخابات و ... را داشته باشند.

 

بدین ترتیب دولتها و کشورها با جلب اعتماد و مشارکت مردم از طریق انجام مسئولیت اجتماعی خود می توانند همکاری و همراهی مردم با برنامه ها و طرح های رشد و توسعه کشور خود را داشته باشند. این امر سرمایه گذاریها و کسب و کارها را رونق داده و کارایی و اثربخشی فردی و گروهی را به همراه خواهد داشت.

 

در کل باید گفت که: لازمه اجرای مسئولیت اجتماعی دیوان محاسبات کشورها، پاسخگویی و شفافیت است که در صورت تحقق، منجر به ارتقای سرمایه اجتماعی شده و این امر مشارکت و اعتماد را در پی خواهد داشت و چنین اتفاقی متضمن رشد و توسعه پایدار کشورها خواهد بود. یکی از راه های مهم ارتقای سرمایه اجتماعی آن است که دیوان محاسبات کشورها از یک ساختار اداری و پرسنلی قوی آموزش دیده و دانا در حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات برخوردار بوده و از تکنولوژی و فضای مجازی و خصوصا رسانه های مکتوب و غیر مکتوب برای ارتباط و تعامل مستمر و موثر با مردم برخوردار باشند.

لازم بذکر است که حسن خسروی مدرس دانشگاه و از پیشکسوتان عرصه روابط عمومی و ارتباطات کشور بوده و صاحب تالیفات متنوعی از جمله تالیف کتاب روابط عمومی و ارتباطات و کتاب مدیریت منابع انسانی می باشند.