هوشمندسازی روابط عمومی ها در عصر کنونی ضرورتی اجتناب ناپذیر است

تاریخ انتشارخبر :سه شنبه 2 خرداد 1396
هوشمندسازی روابط عمومی ها در عصر کنونی ضرورتی اجتناب ناپذیر است

  

به گزارش خبرنگار مهر، حمید شکری خانقاه روز سه شنبه در جشنواره تجلیل از روابط عمومی های برتر استان که با حضور فریدون همتی استاندار، اکبراسکندر نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشفی مشاور ارشد استاندار، حجت الاسلام امینی مشاور استاندار درامور روحانیون و رضا عسگری فرماندار البرز، در استانداری برگزار شد اظهار داشت: دولتها باید روابط عمومی ها را دریابند و آن را جدی بگیرند تا بتوانند در انتقال پیام خود موفق عمل کنند.

وی افزود: مسئولان روابط عمومی باید بتوانند نادیده ها را ببینند و ناشنیده ها را بشنوند و با تیزهوشی در انتقال اندیشه ها همت کنند.

استاد حوزه ارتباطات بیان کرد: فکر آفرینی، ایجاد امید، شفافیت، هم افزایی، بینش، تفاهم و مشارکت آفرینی از دیگر وظایف روابط عمومی هاست و فعالان این عرصه باید در اعتماد سازی، حرکت آفرینی و عدالت جویی نیز نقش آفرین باشند.

وی اظهارداشت: روابط عمومی پویا حتما اینده پژوه است و فعالان این عرصه نباید منتظر ایجاد تغییر از سوی مدیران باشند بلکه تحول و تغییر را لازم است از خود شروع کنند تا زمینه تحول در امور مهیا شود.

شکری خانقاه گفت: افرادی که آینده ای ندارند همیشه به گذشته می اندیشند و شما در این نهاد باید به فکر این آینده باشید و مهارت پاسخگویی را برای مدیران ایجاد کنید.

هوشمند سازی روابط عمومی ها ضروری است

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی هوشمند سازی روابط عمومی ها با استفاده از ابزار نوین ضروری است و برای تحقق آن نوع نگرش ارتباطی مهم است و با استفاده از مهارت های تخصصی باید آینده دلخواه را رقم بزنید.

این استاد دانشگاه یادآورشد: یک مدیر روابط عمومی باید بتواند آینده را پیش بینی کند و تحلیل درستی از وقایع و رویدادها داشته باشد و توان برنامه ریزی، آینده سازی، پیشگیری از بحران، حل و فصل مسائل، اعتبارسازی و فرهنگ سازی و نظریه پردازی را نیز داشته باشد.

وی اظهارداشت: روابط عمومی ها باید برنامه محور باشند و با جلب اعتماد عمومی زمینه دسترسی مخاطبان را به مدیران دستگاهها فراهم کنند.

روابط عمومی ها باید برای مدیران تصمیم گیری کنند

شکری خانقاه اضافه کرد: مسئولان روابط عموم باید از آنچنان تخصص و مهارتی برخوردارباشند که بتوانند به تصمیم گیری مدیران خود کمک کرده و با دادن اطلاعات به روز زمینه تحلیل و تفسیر و رویکرد درست دستگاه اجرایی را فراهم کنند.

وی بیان کرد: تبادل اطلاعات برای ایجاد آرامش از مهمترین رسالت های روابط عمومی است و با استانداردسازی ارتباط باید فعالان این عرصه نقش موثر خود را بخوبی ایفا کنند.

در این جشنواره قافله باشی به نمایندگی از مدیران روابط عمومی ها گفت: روابط عمومی ها صدای گویای سازمانها و دستگاهها هستند و باید بدرستی بتوانند از عملکرد دولت دفاع کنند تا موجب ایجاد امید و اعتماد در مردم شوند.

قافله باشی بیان کرد: اشنایی فعالان روابط عمومی ها با شیوه های نوین اطلاع رسانی و دوری از روشهای سنتی می تواند به ارتقاء جایگاه این نهاد و نیز تاثیرگزاری کارها کمک کند.

عضو جدید شورای شهر قزوین اضافه کرد: تغییر نگاه مدیران نسبت به جایگاه و توانایی روابط عمومی ها می تواند در تقویت این گروه موثر باشد.

در ادامه از ۳۰ روابط عمومی برتر دستگاههای اجرایی، نهادها، شرکتها، شهرداری ها و بانکها تجلیل شد.