چگونه بر جذابیت خود بیافزاییم ؟
چگونه بر جذابیت خود بیافزاییم ؟ چگونه خود را به دیگران معرفی کنیم ؟ چگونه در دل دیگران نفوذ کنیم ؟
از : حسن خسروی – مدرس دانشگاه و مولف کتاب مهارتهای زندگی 
تا مرد سخن نگفته باشد ، عیب و هنرش نهفته باشد ( سعدی )
قسمت اول : 
بسیاری از ما نمیدانیم که در برخورد اول با دیگران چگونه خود را معرفی کنیم . و این باعث میشود که در آشنایی اولیه  با افراد مثل خواستگار یا معرفی محصول در بازاریابی یا شروع به تدریس در یک کلاس جدید ویا رفتن به یک برنامه مصاحبه شغلی و... شکست بخوریم . بدین منظور  راهکارهایی را برای موفقیت های ارتباطی شما پیشنهاد میکنم .
1 – وقتی میخواهید برای اولین بار با کسی روبرو شوید ، سعی کنید از قبل یک تمرین گفتگو با خودتان داشته باشید . من اسم این حالت را گذاشته ام : هنر چیدن کلمات کنار یکدیگر . بعضی ها واقعا در استفاده از کلمات و چیدن آنها کنار هم ، هنرمند و زرنگ و باهوش هستند و با کلمات جادوگری میکنند . به حدی که وقتی با شما روبرو میشوند فکر میکنید که سالهاست او را میشناسید . صد البته شما باید فردی خودساخته و وارسته و تربیت شده باشید . ما از شخص بد دهن ، کج اندیش منفی باف انتظار معجزه  نداریم که در این جور مواقع نقش بازی کند . باید خودتان باشید اما تربیت یافته و رشد یافته و با اصل و نسب . 
2 – خیلی مراقب تیپ و ظاهر خود باشید .  آراستگی ظاهری شامل چهره و صورت مرتب  – حجاب مناسب – کت و شلوار – شال و چادر و روسری – کفش ها و...  حتما باید دارای هارمونی و هماهنگی باشند . به قول امروزی ها حتی الامکان ست ( set   ) باشند . لباسهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد و حالت غیر معقول نداشته باشید . بعضی ها آنقدر چیز هایی به خود آویزان میکنند که آرامش بصری طرف مقابل را به هم میزنند .  ساده و  با کلاس  و جنتلمن باشید 
3 -  سعی کنید قبل از ملاقات و مواجهه با طرف مقابل ، در صورت امکان یک مطالعه اولیه  از خلق و خو ، شخصیت ، فرهنگ ، آداب و رسوم و... او داشته باشید تا قدرت جذب و نفوذ  شما بیشتر گردد .
4 – هر کس برای خود تصورات و عقاید و دنیایی دارد . به داشته ها و عقاید دیگران احترام بگذاریم و اگر فکر میکنیم که طرف مقابل برحق نمیباشد و اشکالاتی دارد ، باید در وقت مناسب و با زبان مناسب و در مکان مناسب آنها را مورد بررسی و نقادی و حل و فصل قرار دهیم . سلامت و شاد و موفق باشید . حسن خسروی .  پایان قسمت اول .